membri2.jpg

Instrumente si tehnici pentru auditorul junior

 

CURSURI SEMESTRUL II – 2009
13-15 noiembrie 2009
Denumirea cursului: “Instrumente si tehnici pentru auditorul junior” (nivel incepator - intermediar);

Durata: 2-3 zile;

Perioada:  vineri 13 noiembrie ora 17.00 – duminica 15 noiembrie ora 14.00 ( Vineri 17.00-20.15; Sambata 09.00-18.30 si Duminica 09.00-14.00);

Obiectiv: oferirea de asistenta si perfectionarea tehnicilor de auditare in cadrul programului de pregatire profesionala continua;

Tematica cursului:
-rolul si responsabilitatea auditorului intern;
-cadrul IIA de practici profesionale;
-echipa de audit;
-modelul de audit-efectuarea misiunii de audit;
-studiu de caz;
-verificari si analize cu ajutorul softwere de audit;
-aspecte privind controlul intern;
-interviul si tehnici de comunicare;
-documentarea si evaluarea controlului intern;
-programul de audit;
-documente de lucru si probele de audit;
-formularea recomandarilor;
-sedinta de inchidere.

Limba de predare: romana;  

Loc de desfasurare: - in Bucuresti “Centrul de pregatire a personalului din industrie Busteni, Sucursala Bucuresti”, situat in Bucuresti, Bdul Timisoara nr 6, (sediul este o cladire de 3 etaje, pe partea dreapta a  Bldv-ului, dinspre academia Militara si inainte de sediul BCR-locul unde se desfasoara mesele rotunde lunare ale asociatiei); - in alta localitate din tara functie de gruparea persoanelor solicitante.

Cazare; Centrul dispune de spatii adecvate pentru participantii la curs. Acestea se asigura contracost prin contactarea directa a Centrului de pregatire a personalului din industrie la tel/fax:021 413 0604.

Lectori: Marius Tomoiala, membru in CD al AAIR si presedinte subcomisie evaluare si pregatire profesionala;

             Mircea Poenaru, presedinte AAIR;

Tariful de participare:  este de 400 lei pentru membrii AAIR si 600 lei pentru persoanele din afara asociatiei;

Inregistrarea participarii : persoanele interesate trebuie sa anunte asociatia noastra la nr de tel/fax 021 323 00 52 sau la email Această adresă de email este protejată de spambots. Trebuie să aveți JavaScript activat ca să o puteți vedea. (date de identificare, contact, modalitatea de plata , daca este membru al AAIR sau IIA) ;Principiul completarii grupei (max. 30 participanti) primul inscris si achitat tariful, primul inregistrat pe lista.

Termen de  achitare a cursului: 09 noiembrie 2009

NOTA - Plata se va efectua  in contul Asociatiei Auditorilor Interni din Romania deschis la UniCreditTiriac Banc Romania, Sucursala Ion Mihalache, mentionat in sectiunea contact si in subsolul paginii. Daca organizatia sau institutia dvs. doreste achitarea tarifului de participare, asociatia noastra va emite si transmite documentele necesare efectuarii platii prin virament bancar.

Presedintele comisiei pregatire si formare profesionala
Marius Tomoiala, CIA

 


 
 
© Asociatia Auditorilor Interni din Romania - AAIR
Institutul Bancar Roman (IBR), Str. Negru Voda, nr.3, sector 3, cod postal 030774, Bucuresti (in spatele magazinului Unirea, cu intrare dinspre Bd. Unirii).
• www.aair.ro •
Web design by SofteSS 21