membri.jpg

Procedee analitice in auditul intern

CURSURI - 2009
Asociatia Auditorilor Interni din Romania organizeaza cursuri  de pregatire profesionala continua pentru auditorii interni conform tematicii si protocolului de colaborare incheiat intre asociatia noastra si IIA Global. Se acorda puncte CPE conform prevederilor aceluiasi protocol si diploma de participare. Aceste cursuri pot fi reluate pe masura constituirii grupelor.

Denumirea cursului:    1.” Procedee analitice in auditul intern” (nivel intermediar – expert);

Durata: 2-3 zile

Perioada: vineri 10 aprilie ora 17.00 – duminica 12 aprilie ora 14.00 ( Vineri 17.00-20.15; Sambata 09.00-18.30 si Duminica 09.00-14.00)

Obiectiv: oferirea de asistenta si perfectionarea tehnicilor de auditare in cadrul programului de pregatire profesionala continua;

Tematica cursului:

-tipuri de proceduri analitice si tehnici de utilizare;
-tehnici de audit prin proceduri analitice;
-procedurile analitice in procesul de audit;
-utilizarea programelor informatice;
-procedurile analitice si modelele de control;
-exemple si studii de caz.

Limba de predare: romana;

Loc de desfasurare: - in Bucuresti “Centrul de pregatire a personalului din industrie Busteni, Sucursala Bucuresti”, situat in Bucuresti, Bdul Timisoara nr 6, (sediul este o cladire de 3 etaje, pe partea dreapta a  Bldv-ului, dinspre academia Militara si inainte de sediul BCR-locul unde se desfasoara mesele rotunde lunare ale asociatiei);

Cazare; Centrul dispune de spatii adecvate pentru participantii la curs. Acestea se asigura contracost prin contactarea directa a Centrului de pregatire a personalului din industrie la tel/fax:021 413 0604.

Lectori: Marius Tomoiala, membru CD al AAIR si presedinte subcomisie evaluare si pregatire profesionala;
Mircea Poenaru, presedinte AAIR;

Tariful de participare: este de 400 lei pentru membrii AAIR si 600 lei pentru nemembri;

Inregistrarea participarii : persoanele interesate trebuie sa anunte asociatia noastra la nr de tel/fax 021 323 00 52 sau la email Această adresă de email este protejată de spambots. Trebuie să aveți JavaScript activat ca să o puteți vedea. (date de identificare, contact, modalitatea de plata , daca este membru al AAIR sau IIA) si sa achite taxa cursului;

Termen de  achitare a cursului: plata se efectueaza la constituirea grupei si indicatia secretariatului AAIR cu precizarea perioadei de desfasurare;

NOTA - Plata se va efectua  in contul Asociatiei Auditorilor Interni din Romania deschis la UniCreditTiriac Banc Romania, Sucursala Ion Mihalache, mentionat in subsolul paginii. Daca organizatia sau institutia dvs. doreste achitarea tarifului de participare, asociatia noastra va emite si transmite documentele necesare efectuarii platii prin virament bancar.

Mircea Poenaru
Presedinte AAIR

Presedintele comisiei pregatire si formare profesionala
Marius Tomoiala, CIA

 

 

Fotografii de la acest curs:

Faceti click pe pictograma pentru marirea imaginii

 

 


 

 
© Asociatia Auditorilor Interni din Romania - AAIR
Institutul Bancar Roman (IBR), Str. Negru Voda, nr.3, sector 3, cod postal 030774, Bucuresti (in spatele magazinului Unirea, cu intrare dinspre Bd. Unirii).
• www.aair.ro •
Web design by SofteSS 21