membri.jpg

CIA 2008 (decembrie)

Cursuri si pregatire profesionala
 

CURSURI - 2008 (pregatire examen CIA)

Asociatia Auditorilor Interni din Romania organizeaza curs de pregatire in vederea sustinerii examenului si obtinerii calitatii de Auditor Intern Certificat (Certified Internal Auditor - CIA) acordata de Institutul Auditorilor Interni (IIA - The Institute of Internal Auditors) din Orlando, Florida - USA.

Durata: 4-5 zile pentru Partea I si II sau Partea III si IV.

Perioada: 15-19 decembrie 2008

Obiectiv: oferirea de asistenta si pregatire pentru Partea I si II (sau Partea III si IV) din programul CIA.

Limba de predare: engleza

Lector:
JEAN-PIERRE GARITTE, CIA, CCSA, CISA, CA, CFE - Partner Deloitte ERS, lider al exercitarii profesiunii de auditor intern in Europa, Orientul Mijlociu si Africa . A fost presedinte al Consiliului de Conducere al Institului Auditorilor Interni - The Institute of Internal Auditors (IIA).
La nivel european a fost timp de 6 ani presedintele Confederatiei Europene a Institutelor de Audit Intern - European Confederation Institutes of Internal Auditing (ECIIA), si, la nivel national, a fost presedintele filialei BENELUX.
A fost presedintele Confederatiei Asiatice a Institutelor de Audit Intern - Asian Confederation of Institutes of Internal Auditing (ACIIA), reprezentand profesia in regiunea Asia-Pacific din 1999 pana in 2002.

Tariful de participare este de 400 euro pentru membrii AAIR respectiv 500 euro pentru nemembrii.

Inregistrarea participarii: persoanele interesate trebuie sa anunte asociatia noastra la nr de tel/fax 021/323 00 52 sau la email Această adresă de email este protejată de spambots. Trebuie să aveți JavaScript activat ca să o puteți vedea. (date de identificare, contact, la ce modul de curs(I si II sau III si IV) modalitatea de plata , daca este membru al AAIR sau IIA)
Vor fi afisate pe site informatiile suplimentare despre acest curs

Termen de depunere a solicitarilor: la mijlocul lunii septembrie 2008 se va efectua o analiza a cererilor primite.

NOTA - Pentru organizarea acestui curs este necesara constituirea grupei din minim 25 participanti.

- Plata se va efectua in EURO sau lei la cursul BNR din data efectuarii platii, in contul Asociatiei Auditorilor Interni din Romania deschis la UniCredit Romania, Sucursala Ion Mihalache, mentionat in bara de meniu din stanga. Daca organizatia sau institutia dvs. doreste achitarea tarifului de participare, asociatia noastra va emite si transmite documentele necesare efectuarii platii prin virament bancar.

- ATENTIE! Plata se efectueaza numai dupa confirmarea constituirii grupei.

 

Mircea Poenaru
Presedinte AAIR


 
 
© Asociatia Auditorilor Interni din Romania - AAIR
Institutul Bancar Roman (IBR), Str. Negru Voda, nr.3, sector 3, cod postal 030774, Bucuresti (in spatele magazinului Unirea, cu intrare dinspre Bd. Unirii).
• www.aair.ro •
Web design by SofteSS 21